SIK SORULAN SORULAR
• www.ozdiyarbakir.com.tr ana sayfamızdan veya Öz Diyarbakır mobil uygulamamızdan,
• Sefer yaptığımız otogarlardaki Öz Diyarbakır bilet satış noktalarından,
• Şehir içi bilet satış noktalarımızdan
• 0850 433 2121 numaralı çağrı merkezimizden satın alabilirsiniz.

Size en yakın Öz Diyarbakır bilet satış noktalarına https://www.ozdiyarbakir.com.tr/?syf=Subelerimiz adresinden ulaşabilirsiniz. Şube ya da otogardaki çalışanlarımız size web sitemiz ve mobil uygulamamızda yer alan tüm seferleri sunabilir, ayrıca nakit ödeme yapma imkanınız olur.
Açık bilet 6 ay geçerlidir. Açık bilete çevrilme tarihini takip eden 6 ay içerisinde kullanılabilir.
Açık biletinizin, satın almak istediğiniz bilet bedelini karşılamadığı durumda kalan kısmını nakit ya da kredi/banka kartıyla ödeyebilirsiniz.
Açık bilet üzerinde iptal işlemi yapılamamaktadır.
Biletlerinizi;
• www.ozdiyarbakir.com.tr ana sayfamızdan veya Öz Diyarbakır mobil uygulamamızdan,
• Sefer yaptığımız otogarlardaki Öz Diyarbakır bilet satış noktalarından,
• Şehir içi bilet satış noktalarımızdan
• 0850 433 2121 numaralı çağrı merkezimizden bilete dönüştürebilirsiniz.
30 kg'a kadar bagajlarınız ücretsiz olarak taşınmaktadır. 30 kg'ı geçen bagajlar fazla bagaj ücretlendirmesine tabi tutulmaktadır. Aşan kısım için yapılan ödemeler karşılığı makbuz düzenlenir. Araç içerisinde ve aracın bagajında taşınabilecek olan eşyaların nitelikleri ve limitleri yasalar ile belirlenmiş durumdadır. Bu konuda esas alınan ölçütler; araç içerisindeki yolcuların can ve mal güvenliği, seyahat konforu ve bagaj haddi olarak eşitlik sınırlarının aşılmamasıdır. Bu sebeplerle nitelik ve nicelik olarak değerli elektronik eşyaların bagaj içerisinde taşınması mümkün değildir. Bu tip eşyalar yolcularımızın el bagajı olarak değerlendirilmekte ve araç içerisinde yolcularımızın emanetine ve sorumluluğuna verilmektedir. Araç içerisinde, yapılan anonslarda yolcularımız, değerli eşyalarını yanlarına almaları konusunda uyarılmaktadır. Bagaja teslim edilmemiş, içeriği beyan edilmemiş ve bagaj fişi düzenlenmemiş el bagajı niteliğindeki araç içerisinde yolcularımızın yanlarında taşıdıkları eşyalar ile ilgili olarak firmamızın bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
Makbuz karşılığı bagajda taşınan eşyalarınızın hasarı ya da kaybı halinde firmamızın sorumluluğunun en fazla bilet ücretinin iki katı ile sınırlıdır olduğunu unutmayınız. Kıymet takdiri yapılmayan eşyaların hasarı ya da kaybı durumunda ayrıca bir ödeme yapılmaz.
Bagaj hasarı durumunda 08504332121 numaralı çağrı merkezimizi arayarak seyahat bileti, bagaj kuponu, kimlik, tamir faturası(hasar halinde), fotoğraf(hasar halinde), alış faturasını iletilerek beyanda bulunulması gerekmektedir.
Bagaj fişi olmayan bagajların sorumluluğu yolcuya aittir.
Engelli bilet indirimi yalnız otogar ve bilet satış noktalarında uygulanabilmektedir.
%40 ve üzeri engeli bulunan yolcularımıza 20 koltuğa kadar olan taşıtlar için 1 kişiye, 20 koltuktan fazla koltuğa sahip taşıtlar için ise en fazla 2 kişiye bilet bedeli üzerinden (Ulaştırma Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu tavan fiyatı üzerinden) )%40 , bu sayıyı aşan yolcular için %30 indirim düzenlenir. Yolcularımız biletlerini alırken ilgili durumunu gösteren bir kimlik veya belgeyi bilet satış ofisimizdeki personelimize ibraz etmeleri gerekmektedir.
0-6 yaş arası çocuk yolcularımız ebeveynleri ile aynı koltukta ücretsiz olarak seyahat edebilmektedir.
6-12 yaş arası çocuk yolcularımıza bilet bedeli üzerinden (Ulaştırma Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu tavan fiyatı üzerinden) %30 indirim düzenlenir. İndirimli bilet talep eden ebeveynin çocuk yolcuya ait kimliği bilet satış ofisimizdeki personelimize ibraz etmesi gerekmektedir. Çocuk yolcu bilet indirimi yalnız şube ve otogarlardan alınan biletlerde uygulanabilmektedir.
18 yaş altındaki çocuklar ebeveynlerinden veya vasilerinden izin belgesi alarak yalnız seyahat edebilir. İzin belgesi otobüs yolculuğu öncesi vasi tarafından doldurularak şöför ya da hosta teslim edilmelidir. Otobüs şoförlerimizin ya da hostalarımızın çocuklara gözetim sağlayamayacağı unutulmamalıdır.
Çocuğunuzun yanında bütün gerekli belgelerin ve kimliğinin bulunduğundan emin olunuz. 
Karayolları Taşıma Yönetmeliğinin 38/6 maddesine göre; Aşı karneli kedi, köpek (tehlike arz edenler hariç) ve kuş (saka, muhabbet kuşu veya kanarya) gibi evcil hayvanlar, özel kafesleri kilitli olmak şartıyla bagaj taşımaya mahsus bölümün dışında hayvan sahibi yolcunun kucağında veya oturduğu koltuğun önünde de taşınabilir. Gerekli hallerde, yolcu alınmaksızın evcil hayvanların taşıtın içinde taşınabileceği özel sefer düzenlenebilir.
Bir Öz Diyarbakır otobüsünün tamamını kiralayabilirsiniz. Kişiselleştirilmiş teklifler için bulunduğunuz şehirdeki otogara giderek "Otogar Müdüriyet" 'i ile görüşmeniz gerekmektedir. Otobüs kiralama hizmetimiz sizin ve birlikte olduğunuz grubun konforlu ve sürdürülebilir şekilde yolculuk gerçekleştirmesini sağlar.
Bunun dışında kalan tüm soru, görüş ve önerileriniz için 0850 433 2121 No’lu çağrı merkezimizi arayabilir veya bilgi@ozdiyarbakir.com.tr adresine mail atabilirsiniz.
Copyright © 2017 Öz Diyarbakır Seyahat